Tesa Balog brončana na Svjetskom kupu u Poreču

Proteklog vikenda u Poreču održan je Svjetski kup i Svjetska liga za mlade. Sportska dvorana Žatika i Sportsko-rekreacijski centar Veli Jože ugostio je preko 4000 mladih karatista iz 85 država.

Na turniru sudjelovali su i članovi KK Globus Čakovec – Mala Subotica. Dalia Šestak i Tesa Balog sudjelovale su u kampu WKF federacije a kasnije i nastupile na svjetskom kupu za natjecatelje u kategoriji U12.

Tesa je pobjedila protivnice iz Njemačke i Francuske te tijesno izgubila od predstavnice Crne Gore. Ušla je u repasaž gdje je pobjedama protiv predstavnice Portugala i Njemačke osvojila brončanu medalju.

Dalia je u kategoriji U12 do 40 kg osvojila 7. mjesto.

Dalia Šestak, Tesa Balog i Dejan Slukić zajedno u Poreču

Ostali dio ekipe nastupio je na svjetskoj ligi za mlade.

Aida Trstenjak osvojila je 5. mjesto u kategoriji juniorki -48 kg. Aida je pred mjesec dana napunila 16 godina i time kao najmlađa juniorka nastupila u teškoj kategoriji i odradila odlične borbe. Za brončanu medalju borila se protiv aktualne Europske prvakinje te izgubila meč.

Tino Panić u kategoriji U14 -45 kg, osvajio je 7.mjesto, a Paulina Magdalenić osvaja 9.mjesto u juniorkama -61 kg

Na turniru su još nastupili Petar Filipović, David Bermanec, Petar Slukić, Marin Vuđan, Ervin Šoltić i Sven Strahija, ali su oni zaustavljeni u kvalifikacijama.

Natjecatelje je vodio trener Dejan Slukić.