SPORT - RUKOMET

SVJETSKO RUKOMETNO PRVENSTVO U FRANCUSKOJ

Rukometna repka otputovala u Francusku, prva utakmica u petak

11.01.2017 12:10 Čakovec | Piše: sž

Svjetsko rukometno prvenstvo u Francuskoj počinje danas, a zaigrat će i hrvatska rukometna reprezentacija.

Naši rukometaši jutros su odletjeli u Francusku i prvu utakmicu igraju u petak, 13. siječnja, u 20:45 protiv Saudijske Arabije.

Izbornik Željko Babić objavio je konačan popis igrača koje vodi u Francusku.

Zlatko Horvat –  RK PPD Zagreb

Dečki kažu da su spremni, a mi im želimo puno sreće.

Među fotografijama nalazi se i raspored utakmica u skupini C za našu repku.

MEĐIMURJE - POLITIKA
Mogući povratak Z. Vidovića za zamjenika gradonačelnika Čakovca

06.02.2017

HSS je uglavnom u Čakovcu tradicionalni partner SDP-a i u sadašnjem mandatu vlasti, pa su tu kolaciju čakovečki HSS i SDP prošli tjedan i nastavili, a Zoranu Vidoviću ponudili mjesto zamjenika gradonačelnika. Za sada još ništa nije potpisano, kazao je Zoran Vidović.Zoran Vidović, zamjenik međimurskog župana i predsjednik županijskog HSS-a, mogao bi se vratiti na mjesto zamjenika gradonačelnika Čakovca. Tu je dužnost obnašao u prethodnom mandatu čakovečke gradske vlasti. Bio je zamjenik S

Aleksandar Makovec izabran za predsjednika čakovečkog HDZ-a

Aleksandar Makovec novi je predsjednik HDZ-a Grada Čakovca.Aleksandar Makovec je kao član HSLS-a bio gradonačelnik Čakovca od 1997. do 2001. godine. U HDZ je ušao 2011. godinu dana kasnije kandidirao se za predsjednika čakovečkog HDZ-a i izgubio od

Zahtjev za oslobođenje od troškova za smeće do 1. ožujka

Kriterij za oslobađanje je ako je zbroj prihoda svih članova domaćinstva manji od 800 kuna mjesečno po članu domaćinstva, prema Odluci o uvjetima uključivanja u odvoz kućnog smeća te uvjetima oslobađanja od plaćanja odvoza. Gradonačelnik Mursk

Stjepan Kovač kandidat za gradonačelnika, Mario Medved zamjenik

Čakovečki SDP ne želi eksperimentirati. U novu izbornu utrku ulaze sa sadašnjim kandidatima: Stjepanom Kovačom za gradonačelnika, a Mariom Medvedom za zamjenika. Iz igre ispada Romano Bogdan, prebjeg iz HNS-a u SDP. Mjesto drugog zamjeniak čuva se z

FOTOGALERIJE
ČAKOVEČKA ŠPICA

Blagdan i procesija Gospe Lurdske

Razmjena sjemenja

Pingvini u Čakovcu

Tragičan završetak - Hrvatska ostala bez medalje!

Slovenija je u posljednjim minutama pobijedila Hrvatsku i osvojila svjetsku broncu!Hrvatska je pala posljednjih 15-ak minuta i izgubila utakmicu 31:30. U utakmici za treće mjesto, na Svjetskom rukometnom prvenstvu u Francuskoj, Hrvatska je izgubila od Sloveniju, te je našim susjedima pripala bronca. Naši rukometaši uvjerljivo su bili bolji od Slovenaca od samog početka utakmice, i Hrvatska na poluvremenu vodi 18:13. U drugom dijelu utakmice bilo je padova i odličnih napada Hrvata, te sjajnih obrana Stevanovića, a Slovenija cijelo vrijeme lovi Hrvatsku koja je na odmaku od minimalno tri gola. Slovenija je pokazala dobru igru te stigla naših maksimalnih osam golova razlike. Ipak, pet minuta prije kraja Slovenci izjednačuju i na kraju, u tragičnom završetku za umorne Hrvate, pobjeđuju s golom razlike.  Nitko ne može vjerovati da je Hrvatska imala osam golova razlike, i onda u završetku utakmice potpuno pala i izgubila! Golema tuga i među igračima i navijačima! Izbornik Babić, u izjavama poslije utakmice, poraz pripisuje umoru igrača nakon teške tekme u polufinalu protiv Norveške.

Babić: Očekujem da damo zadnji atom snage i pokušamo do medalje

Iako je rukometna reprezentacija stigla i dalje od cilja koji je zacrtan prije prvenstva, razočaranje zbog neulaska u finale je veliko.Podsjetimo, Hrvatska je u polufinalu izgubila od Norveške, nakon produžetaka, 28:25. >> Za dlaku: Hrvatska ostala bez finala Svjetskog prvenstva - Čestitam Norveškoj na zasluženoj pobjedi. Igrači su imali veliki angažman i želju za pobjedu, ali tako je u sportu. Imali smo priliku koju nismo realizirali. U produžecima nam je malo nedostajalo snage, možda nam je nedostajao šut izvana, a i protivnički vratar je izvrsno branio. Pešić je sjajno branio. Mogu od srca zahvaliti našim igračima na svemu. Ovo je sastavni dio igre, kao i promašaji. Horvat je imao sjajnu utakmicu. Oni su bili nevjerojatni večeras, ali nismo uspjeli pobijediti - rekao je izbornik Babić. Babić je naglasio i da će biti teško u kratkom roku oporaviti igrače za utakmicu protiv Slovenije za broncu, koja se igra večeras u 20:45: “Imali smo priliku za pobjedu, ali nismo je iskoristili. To je sport. Već sutra nas čeka nova utakmica protiv Slovenije za treće mjesto. Bit će ih teško resetirati i vratiti na početak da pobijedimo utakmicu protiv Slovenije što bi bio fantastičan rezultat. Nismo u prednosti velikoj nad Slovenijom zbog rasporeda, ali očekujem da damo zadnji atom snage i da pokušamo osvojiti medalju.”

Za dlaku: Hrvatska ostala bez finala Svjetskog prvenstva

Teška utakmica Hrvatske protiv Norveške u polufinalu Svjetskog rukometnom prvenstva u Francuskoj, ali nažalost i poraz za našu repku.Na kraju je Hrvatska izgubila tragično od Norveške 28:25. Hrvatska je počela utakmicu vodstvom, ali Norveška je stizala. U drugom dijelu prvog poluvremena zapela je malo obrana Hrvata pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 12:10 za Norvešku. Nakon odmora Hrvatska se vraća u tekmu odličnom igrom. Čak Hrvatska i vodi dva razlike na 18:16. Puno greški s jedne i druge strane, te se zaista vodi lavovska borba za svaki gol posljednjih 10 minuta utakmice. Još jedna infarktna utakmica, a za Hrvatsku su zaredala isključenja. U 55. minuti Hrvatska vodi 22:20. Minutu prije kraja je 22:22. Suci u zadnjoj sekundi utakmice dosuđuju sedmerac za Hrvatsku.  Zlatko Horvat puca sedmerac, norveški golman brani te se igra produžetak.  U produžetku još Stepančić u osmoj minuti dobiva treći put dvije minute te crveni karton. Nikakva borba nije bila dosta, Norvežani su pobijedili Hrvatsku 28:25. Norvežani slave, a naši rukometaši su jedva zaustavili i pokoju suzu nakon što sav trud nije bio dovoljan. Hrvatska ipak igra sutra, 28. siječnja u 20:45, za broncu protiv Slovenije. Norveška pak je u finalu, gdje ih čeka uvijek jaka Francuska.

Stevanović otkrio ključ pobjede protiv brzih Norvežana

Hrvatska muška seniorska rukometna reprezentacija doputovala je u Pariz gdje će igrati polufinalni susret Svjetskog prvenstva protiv Norveške. Po dolasku u Pariz odradili su druženje s medijima u Accor Hotels Areni gdje će i igrati protiv Norvežana. Euforija nakon velike pobjede nad Španjolskom još se osjeća u zraku, ali reprezentativci naglašavaju kako su se dojmovi ipak slegli. “Dojmovi su se možda malo slegli jutros, ali naravno da smo zadovoljni jer se nalazimo u Parizu. Probat ćemo se danas odmoriti i večeras počinje priprema za Norvežane bez obzira što smo igrali s njima tri utakmice u zadnjih godinu dana”, rekao je vratar Ivan Stevanović koji je svojim obranama u ključnim trenucima sačuvao mrežu Hrvatske. Prvi topnik Hrvatske protiv Španjolske Marko Mamić istaknuo je kako nema previše vremena za odmor: “Moraju se dojmovi sleći jer čeka nas sljedeća utakmica za dva dana i moramo ući hladne glave i spremni na drugog protivnika.” U polufinalu nas čeka Norveška s kojom je Hrvatska igrala tri puta u posljednjih godinu dana. “Mislim da ćemo se pripremiti isto kao i za svaku drugu utakmicu. Poznajemo se jako dobro, oni su zapravo potpuno ista momčad kao i što su bili lani. Mislim da će utakmica biti izuzetno teška, a šanse su mislim 50:50”, rekao je Stevanović. Na istom tragu je i Mamić: “Norvežani su dobra ekipa, možda još bolja nego prije i bit će zanimljivo. Morat ćemo pratiti njihov visok tempo jer ako nećemo, onda ćemo izgubiti. Dat ćemo sve od sebe da ih trkački možda i prestignemo.” Stevanović je otkrio i eventualni ključ pobjede protiv brzih Norvežana s kojima smo do sada igrali ukupno šest puta, a samo dva puta smo izgubili. Posljednji put u grupnoj fazi Europskog prvenstvu u Poljskoj 2016. “Mislim da moramo igrati dobro prvenstveno u obrani i pokušati zatvoriti njihovu polukontru, to je njihovo najjače oružje i u tom segmentu će ležati jako puno stvari”, pojasnio je Stevanović. U drugom polufinalu koje se igra u sutra sastaju se domaćin Francuska i Slovenija. Marko Mamić ipak daje prednost domaćinu: “Drugi polufinalni par je isto zanimljiv. Vidjet ćemo što će Slovenci izmisliti, ali dao bih ipak malu prednost Francusko jer ipak igraju kući. Vidjet ćemo, bit će zanimljiva utakmica.” Hrvatska polufinale protiv Norveške igra u petak, 27. siječnja, u 20:45, a prijenos je na RTL-u. Izvor i foto: HRS

Nove pobjede za mlade rukometaše MRK Čakovec

Mlađe dobne skupine MRK Čakovec odlično igraju.8. kolo I.HRLDB Sjever U nastavku prvenstva 8. kola HRLDB Sjever igranom u Varaždinu odigrana su dva susreta protiv RK Varaždin i RK Vidovec. Zabilježene su dvije uvjerljive pobjede MRK Čakovec – RK Varaždin 19:7 i MRK Čakovec – RK Varaždin 17:5. Lijepa igra Čakovčana, odlična obrana, dobra tranzicija i puno prilika u napadu prikazali su nadmoć nad protivnicima. Nastupili su: Ninić 11, Hozmec 5, Varošanec 2, Čapalija , Mikulić, Šoltić 1, Malašić 6, Golubić, Mavrek 1 , Novak 10, Horvat, Topolko 1, Črešnjovec, Radek 1, Kostel, Šafarić, Bel, Vinković  Trener: Dario Varga, prof. 8. kolo I.HMKRL Sjever Mlađi kadeti uspješno su otvorili nastavak sezone s tri pobjede na gostovanju u Prelogu gdje su odmjerili snage s ekipama RK Garešnica 27:20, RK Daruvar 27:12 i RK Prelog 36:16. Bili su bolji u sve tri utakmice, ali je rezultat mogao biti i uvjerljiviji. Nastupili su: Antonio Bogojević 4, Borna Belović 8, Fran Golubić 3 , Rian Islamni 1, David Kovačić , Ilan Mislović 6, Noah Novak 3, Leo Srebrnjak 13, Tin Tompić 12, Vilim Vrbanec 4, Ante Žibek 11, Lovro Vincek 5, Patrik Hajdarović 1 , Matej Vurušić, Marco Krauhaker, Luka Micek ,Tibor Pomor 3, Jan Kos 9, Jakov David 2  Trener: Dario Varga, prof.

Nakon velike pobjede Hrvatsku u polufinalu čeka Norveška

Hrvatska rukometna reprezantacija je u polufinalu Svjetskog rukometnog prvenstva u Francuskoj!Rukometaši su u uzbudljivoj utakmici odigranoj večeras pobijedili Španjolsku 30:29 te tako stigli do polufinala. Hrvate u polufinalu čekaju Norvežani i to u petak, 27. siječnja u 20:45. Prvo poluvrijeme je Hrvatska odlično i brzo igrala te se na odmor otišlo s 17:15 za naše reprezentativce. Hrvatska je u nastavak susreta ušla odlučno te je bilo 21:16. Hrvati su imali dosta pogrešaka i izgubljenih lopti, Španjolska je stizala, ali naši su se dobro držali. Pred sam kraj bilo je gol razlike, ali Hrvatska je ipak bila bolja te pobijedila 30:29.  Ni navijači ni igrači nisu mogli sakriti emocije zbog pobjede te prolaska u daljnje natjecanje. Izbornik Željko Babić posebno je bio sretan zbog mladih igrača koji su predvođeni Markom Mamićem i uz pomoć onih nešto iskusnijih došli do ove sjajne pobjede. - Jako sam sretan zbog naših mladih igrača i ovih drugih koji baš nisu mladi, koji su danas baš ostavili sve i ono više što su imali na igralištu. Stvarno sam danas ponosan i jako sam sretan zbog hrvatskog naroda. Sretan sam i želim čestitati svojim momcima na igri i borbenosti. Imamo kartu za Pariz i ne mogu opisati koliko sam sretan - rekao je izbornik Babić - Presudila je naša obrana. Fantastično smo zatvorili pivotmena, danas smo to igrali na visokom nivou. U polufinalu nas čeka susret protiv Norveške. Norveška je jako brza, jako čvrsta. Mi ne znamo uopće u kakvom ćemo sastavu nastupiti. Znam da Šebetić neće moći, Stepančić je isto u velikim problemima. Ne treba previše razmišljati o ničemu. Treba uživati u pobjedi i vrijeme će donijeti svoje. Hrvatska ima veliko srce koje može sve - zaključio je emotivni izbornik Babić. Stup hrvatske obrane Jakov Gojun izuzetno je ponosan na svoje suigrače nakon ove velike pobjede: “Presretan sam! Prvo sam sretan zbog svojih suigrača jer smo od početka vjerovali da mi to možemo iako nam je bilo pritisak, ali uspjeli smo probiti sve. Dobili smo jednu vrhunsku ekipu. Bio je dobar napad, bila je dobra obrana. Poručio sam zadnji put ne grizite nokte, ali ljudi mi smo u polufinalu!” Izvor i foto: HRS